Звіринецька брама вулиця Івана Підкови, Жовква, Львівська область
Інформація
"Звіринецька брама" - це унікальна туристична атракція, розташована в самому серці історичного міста Жовква, Львівська область. Знаходячись за адресою вулиця Івана Підкови, 80300, наша брама є частиною культурної спадщини регіону та вітає відвідувачів з усього світу.
Відвідувачі можуть зануритися в атмосферу минулого, дізнатися про багату історію та архітектурні особливості цієї пам'ятки. "Звіринецька брама" пропонує унікальну можливість відчути дух старовини, насолоджуючись мальовничими краєвидами та захоплюючими історіями про Жовкву. Наша атракція є ідеальним місцем для сімейних прогулянок, освітніх турів та культурних заходів.
Завітайте до "Звіринецької брами" та відкрийте для себе чарівність і історичну вагомість одного з найцікавіших куточків України. Ми з нетерпінням чекаємо на ваш візит!
Фото
Контакти
вулиця Івана Підкови, 80300 Жовква, Львівська область, Україна
Відгуки
"м. Жовква, пл. Вічева, Звіринецька брама (біля східної вежі замку). Отримала назву від звіринця, закладеного поблизу замку Жолкевськими. Це єдина з міських брам Жовкви, що дійшла до наших часів в автентичному стані. У верхньому її ярусі було влаштовано приміщення для варти. Реконструйована декілька разів – спочатку наприкінці 18 ст. в зв’язку з втратою оборонними спорудами міста міліарних функцій та на початку 20 ст. остаточно набула класицистичних рис. Розмір пам’ятки – 9,5 х 7,5 метрів, споруджена з цегли, з центральним арковим проїздом. Брама декорована рустами, тимпанами, акротеріями. Вхід до надбрамного приміщення дерев’яними сходами з галереї при оборонному мурі."
"Звіринецька брама отримала свою назву від звіринця, закладеного поблизу замку Станіславом Жолкевським. Брама зведена разом із міськими укріпленнями, що будувалися у 1613—1626 роках. Прямокутна в плані однопрогонова з наскрізною аркою в центрі Звіринецька брама цегляної кладки була включена при плануванні в південно-східну систему оборони Жовківської фортеці за рахунок з’єднання зі східною вежею замку і фортечною стіною. У верхньому її ярусі знаходилося приміщення для сторожі. Так Звіринецька брама стала надійною перешкодою між світом суєти людських пристрастей і зеленим гармонійним царством флори. Але благоденство це швидко зійшло нанівець у XVIII столітті з втратою інтересу до міста-фортеці його поточних господарів, яким було вже все одно, що заростає бур’яном доріжка в чудовий сад. Прокинувся інтерес до міста вже в другій половині ХХ століття. Тоді-то знов розбили парк на колишньому місці під історичною назвою, відкривши доступ всім бажаючим, який існує тут і донині."
"Цікава пам'ятка, ззовні оглянули зусібіч. На жаль, зачинено вхід на настінні галереї міського муру і на другий ярус, де була сторожа брами. Було б непогано пройтися по настійнній галереї і потрапити всередину другого ярусу брами. Ми згодні заплатити за вхід, — зробіть можливість входу. У Жовкві туристу бракує висоти — підйому на другий, третій ярус, оглядових майданчиків. Бачити об'єкт із землі — цього мало. Якщо є об'єкт — треба організувати туристам вхід всередину."
"Справжня середньовічна брама. Одна з перлин цього чудового міста."
"Єдина вціліла брама Жовкви, повністю зберігає середньовічний колорит та милує око!"
Довідник закладів та послуг у Львові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото