Церква святого Архистратига Михаїла Ужок, Закарпатська область
Інформація
Церква святого Архистратига Михаїла - це давній історичний пам'ятник релігійної архітектури, розташований на території Закарпатської області, Великоберезнянського району, у селищі Ужок. Цей заклад є одним із найвідоміших храмів округи та основним місцем поклоніння для вірян.
Церква святого Архистратига Михаїла представляє собою величний архітектурний комплекс, який привертає увагу своїм неповторним стилем та витонченими деталями. Будівля церкви відзначається своєю масивністю та має кам'яну конструкцію, яка зберігається в оригінальному стані.
Відвідувачі церкви можуть насолодитися унікальною атмосферою молити та спокою. Вона відома не тільки своєю красою, але й високою духовною цінністю. Це місце, де можна відпочити душею, знайти покровительство святого Архистратига Михаїла та відчути благодать.
Церква святого Архистратига Михаїла активно функціонує як місце богослужінь та проведення релігійних церемоній. Тут регулярно відбуваються служби, проповіді та спільні молитви, які зближують людей та допомагають знайти внутрішню гармонію та мир.
Церква святого Архистратига Михаїла є не тільки духовним центром, але й важливим пунктом цікавинок для туристів та шанувальників культурної спадщини. Її відвідування дозволяє гостям познайомитися з багатою історією та традиціями цього регіону, а також насолодитися красою самої споруди.
Завдяки своїй виготовленості та привабливості, Церква святого Архистратига Михаїла є обов'язковим пунктом відвідування для всіх, хто цікавиться історією, архітектурою та релігією. Заклад з повагою приймає гостей і надає можливість відчути справжнє духовне заповідне.
Запрошуємо вас відвідати Церкву святого Архистратига Михаїла та насолодитися його неповторною атмосферою та могутньою енергією.
Фото
Контакти
89031 Ужок, Закарпатська область, Україна
Відгуки
"Дивовижна, прекрасна перлина дерев'яної архітектури, але (!) громада всередину, та навіть на територію довкола не пускає. Пам'ятка ЮНЕСКО, а тут таке... Сподіваюся, все так не буде"
"Вперше вчора тут побував: 23 липня, 2021 року. На жаль, огорожа навколо, брама зачинена... З одного боку це захист від злочинців, з іншого - відвідувачі не можуть заглянути в середину храму хоча б через вікно..."
"Одна з двох дерев'яних церков на Закарпатті, що були внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ця церква збудована без жодного цвяха"
"Церква св.Михайла та дзвіниця Дві дерев’яні будівлі, зведені 1745 р., – Михайлівська церква і розташована на північний захід від неї двоярусна дзвіниця – розташовані на одному з найвищих пагорбів неподалік Ужоцького перевалу, ефектно домінуючи над навколишніми гірськими краєвидами. Михайлівська церква належить до однієї з найсвоєрідніших локальних груп закарпатських дерев’яних храмів – ужоцької – з властивим для неї поєднанням рис бойківського та лемківського типів. Відповідно до традиційних церков Бойківщини споруда складається з трьох прямокутних у плані зрубів, причому центральний перевищує бічні за розмірами та висотою. Домінантна роль центрального зрубу – нави – виявлена у її завершенні, яке являє собою типовий для бойківських храмів чотиригранний верх з трьома невисокими заломами та монументальним пірамідальним наметом вінчання. Схожою є також структура чотиригранного верху вівтарного зрубу, проте він має лише два заломи й помітно поступається центральному за висотою. Значно нижча від центрального об’єму західна частина Михайлівської церкви, яка складається з низького безвіконного бабинця та розташованої над ним емпори з невисокою каркасною дзвіницею з наметовим завершенням. Двоярусна структура західного об’єму та каркасна конструкція дзвіниці над бабинцем споріднюють будівлю з дерев’яними церквами Лемківщини, проте симетричний характер усієї композиції пам’ятки наближає її до традиційних бойківських храмів. Значною мірою цьому сприяє також влаштування навколо будівлі пластичного піддашшя на фігурних кронштейнах. Ще послідовніше традиційна симетрична структура бойківських храмів виявлена в інтер’єрі Михайлівської церкви, композиційною домінантою якого виступає розвинений угору й добре освітлений простір нави. Важлива роль цього приміщення в інтер’єрі пам’ятки підкреслюється також розташуванням тут більшості елементів її внутрішнього оздоблення – іконостаса, фігурного вирізу й інших елементів. Ці особливості споруди, помножені на вишукані пропорції та мальовничий силует, перетворюють її на один з найкращих зразків дерев’яних храмів ужоцької групи в Закарпатті. Дзвіниця розташована на північний захід від храму й органічно вписується в загальну архітектурно-просторову організацію ансамблю. Являє собою один з найпоширеніших в Україні різновидів дерев’яної дзвіниці “четверик на четверику”, нижній ярус якої, оперезаний піддашшям, є зрубним, а 2-й ярус – відкритою аркадою-галереєю з наметовим завершенням."
"Місця сили!"
Довідник закладів та послуг в Ужгороді
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото