Андріївська церква Андріївський узвіз 23, Шевченківський район, Київ
Інформація
"Андріївська церква" - це непересічна культурна і релігійна спадщина Києва, що знаходиться за адресою Андріївський узвіз, 23. Церква вважається одним із найбільш відомих туристичних об'єктів міста та знаходиться на перетині древніх вуличок Подолу.
"Андріївська церква" - це святе місце, де можна відчути магію старовинного Києва та повернутися до традиційних цінностей. Заклад є незамінним місцем для людей, що шукають духовний розвиток та хочуть прибути ближче до Бога.
Церква є історичною пам'яткою та відображає культурну спадщину країни. Лише зайшовши всередину, ви зможете оцінити красу вікової архітектури, чудову іконографію та насиченість деталями.
"Андріївська церква" - чудове місце, щоб насолодитися історією Києва, проникнутися духовністю та насолодитися непересічною атмосферою цього святого місця. Цей заклад - обов'язковий пункт у маршруті кожного туриста, який прибуває у Київ!
Фото
Контакти
Андріївський узвіз 23, Шевченківський район, 04070 Київ, Україна
Години
Понеділок:
08:00 - 18:00
Вівторок:
08:00 - 18:00
Середа:
08:00 - 18:00
Четвер:
08:00 - 18:00
П`ятниця:
08:00 - 18:00
Субота:
07:00 - 17:00
Неділя:
07:00 - 17:00
Відгуки
"Нарешті відкрита після тривалої реставрації Видатна пам’ятка архітектури Києва - Андріївська церква побудована за проєктом італійського архітектора Бартоломео Растреллі в стилі бароко. Інтер’єр церкви насичений великою кількістю позолоченого ліплення, картин та ікон. Вхід з відвіданням церкви 70 грн. з особи, вхід на оглядовий майданчик 20 грн., можна сплатити карткою."
"Пам’ятка історії, архітектури, живопису XVIII ст. світового значення. Довершеність ліній, чіткі пропорції, дивовижна гармонія форм і навколишнього ландшафту здобули їй загальне визнання і славу. Андріївська церква будувалася на замовлення імператриці Єлизавети – дочки Петра І, яка вирішила побудувати у Києві царську резиденцію. Задумана як палацова, Андріївська церква невдовзі після побудови втратила опіку царського двору. У 1768 році церкву було передано Київському магістрату, а пізніше – Київській міській думі. Після освячення у серпні 1767 року Андріївська церква працювала як звичайна діюча церква до 1932 року, аж поки за рішенням радянського уряду в ній було припинено богослужіння. У 1935 році церква на правах філії увійшла до складу історико-культурного заповідника «Всеукраїнське музейне містечко». У 1939 році в ній розміщується філія Софійського антирелігійного музею. В роки Другої світової війни в Андріївській церкві поновлюються богослужіння. Андріївська церква зберегла не тільки автентичні архітектурні форми, найбільший відсоток оздоблення екстер’єру, але й у всій повноті донесла до наших днів своє внутрішнє оздоблення, яке є неперевершеним зразком православного церковного інтер’єру стилю бароко. Автором внутрішнього оздоблення Андріївської церкви є архітектор Ф.-Б. Растреллі. Ліплення, що виготовлялося з гіпсу, а потім вкривалося позолотою, має вигадливі форми квіткових гірлянд, стилізованих пальмових гілок, листя аканту, рокайлів, голівок херувимів. Неперевершеними зразками різьбярського мистецтва в Андріївській церкві є іконостас, надпрестольна сінь-ротонда, проповідницька кафедра, які поєднують різноманітні види плоскої, рельєфної, горельєфної різьби по дереву, золоченої та поліхромної круглої скульптури. Основним декоративним та ідейно-художнім компонентом інтер’єру є іконостас висотою 23,4 м. В іконостасі Андріївської церкви знаходиться 39 ікон, які дають чітке уявлення про характер церковного живопису середини XVIII ст."
"Дуже подобається зовнішній вигляд. Коли приїхали один з перших разів [вже в якості жителів]. На машині. Коли вже переїхала до друзів... То... Особливо мені запам'яталося це місце. Таке зелене [а це був на той момент один з най... Та, що я кажу. Найулюбленіший. Колір на той момент]. Тоді... Залишила тут кролика. Це іграшка, яку купили. Але мені вона не сподобалася. Було некомфортно з нею жити. Наче викликала в мене якісь негативні сни..."
"Історична частина Києва, дуже красива церква"
"Неймовірна архітектура, обов'язкове місце для відвідування!"
Довідник закладів та послуг у Києві
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото