Kościół katolicki z 1858 r. вулиця П'ятницька 31, Деснянський район, Чернігів, Чернігівська область
Інформація
Запрошуємо Вас відвідати надзвичайно красивий та історичний заклад – Католицьку церкву, яка знаходиться в самому серці міста Чернігіва на вулиці П'ятницькій, 31. Цей заклад є місцем туриситичного паломництва та популярним пригодницьким місцем для історичних екскурсій.
Католицька церква з 1858 року може похвалитися своєю красою та унікальним дизайном - з надзвичайно красивим оформленням інтер'єру та незабутнім шармом стильної архітектури. Тут можна знайти прекрасне інтерактивне навчальне середовище, яке приваблює не лише любителів історії, а й гурманів культурно-освітньої спадщини.
Цей туристичний заклад – справжня оксамитова класика, повна традицій та новин, які допомагають зануритися відразу в давні епохи, у всієї їх красі та елегантності. Дозвольте собі приєднатися до тисяч відвідувачів, які щорічно збираються тут, щоб спостерігати неперевершеність та унікальність цього закладу.
Краса Католицької церкви із 1858 року нездійсненна, а її легендарність є чимось набагато більшим ніж просто видовище. Цей заклад є пам'яткою історії та культури, яка щороку приваблює тисячі любителів духовності та культурних цінностей.
Запрошуємо Вас відчути неперевершеність цієї краси та зануритися в атмосферу історії, яка повністю зачарує Вас у Католицькій церкві з 1858 року. Тут Ви зможете насолодитися багатьма інтересними цікавинками та дізнатися багато цікавого про історію цього закладу та всесвітню історію.
Фото
Контакти
вулиця П'ятницька 31, Деснянський район, 14000 Чернігів, Чернігівська область, Україна
Відгуки
"У 1838 р. (за іншими даними, у 1858 р.) польська громада, яка проживала в Чернігові, на власні кошти збудувала новий римо-католицький костел. Його поклик не є певним, за деякими джерелами його покликав св. Олександра, а за іншими мав поклик Успіння Пресвятої Богородиці та св. Івана Хрестителя. Костел у неокласичному стилі збудовано на вулиці П’ятницькій, 31 на розі з Воскресенською (нині вул. Черишевського). Головний вхід до церкви розташований з південного боку і веде через класицистичний портик з колонами. Церква мала базилікальне планування – з навою та двома нижніми нефами з боків. Після захоплення влади більшовиками після 1919 року церкву закрили. У 1935 році розпочалася реконструкція церкви. У газеті «Більшовик» від 11 травня 1935 р. була опублікована замітка, що «18 березня розпочато прибудову поверху над будівлею колишньої церкви». Під час цієї перебудови будівля церкви була розширена і набула того вигляду, в якому вона існує і сьогодні. По-перше, реконструкція стосувалась верхньої частини нави – її знесли до рівня нефів. Натомість стіни проходів зробили перекриття, створивши стелю першого та першого поверху. Бічні стіни були забудовані, створивши додаткову підлогу і накрили все це одним дахом. Імовірно, вівтарну частину також знесли, а на її місці добудували північну стіну. Також точно не відомо, коли був знесений портик з колонадою. Подробиці історії церкви залишаються невідомими, оскільки в 1937-1938 роках здебільшого поляки з Чернігова були вбиті НКВС. Католицький цвинтар, що знаходиться поблизу, був навмисно знищений. На місці цвинтаря, де в 1865 році була похована Евеліна Корженовська, мати всесвітньо відомого письменника Юзефа Конрада Корженьовського (відомого як Йосип Конрад), місцева влада побудувала будівлю для районної влади та будівлю Комуністичної партії. Нині будівля колишньої католицької церкви займає Державний архів. У 1992-1993 роках місцева католицька громада безуспішно просила повернути будівлю церкви. У зв’язку з відмовою від повернення, у 2002 р. розпочалося будівництво нового храму за прикликанням св. П’ятидесятниця."
Довідник закладів та послуг у Чернігові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото