Преображенська греко-католицька церква
Інформація
Преображенська греко-католицька церква є духовним осередком для вірян в Ужгороді та околицях. Розташована за адресою вулиця Цегольнянська 2А, ця церква є місцем, де можна знайти спокій та натхнення, відчути єдність з Богом і спільнотою. Закладена в традиціях греко-католицької віри, церква відчиняє свої двері для всіх, хто прагне поглибити свою духовність та взяти участь у літургіях, молебнях та інших релігійних обрядах. Ми запрошуємо всіх бажаючих долучитися до нашої громади, дізнатися більше про віру та знайти підтримку в колі однодумців. Відвідайте нас у серці Закарпаття та дізнайтеся більше про багатство греко-католицьких традицій.
Фото
Контакти
вулиця Цегольнянська 2А, 88000 Ужгород, Закарпатська область, Україна
Відгуки
"Греко-,католицька церква сучасна і стильна. Служби Божі правлять щодня зранку о дев'ятій. А в неділю навіть дві: о восьмій та о десятій."
"Гарна церква. Добре співають"
"Гарна сучасна греко-католицька церква"
"28 квітня 1989 року у Велику п’ятницю Всечеснішим отцем Юрієм Федакою була відслужена перша публічна Служба Божа Вечірня з виносом плащаниці, біля однієї зі стацій на Кальварії. Греко-католики Ужгорода почали відправляти Богослужіння на Кальварії, а потім спустилися під стіни Преображенського храму на Цегольні. Була зареєстрована громада, настоятелем якої став отець Юрій Федака. Понад 18 років вірники молилися на вулиці під дощем та на морозі. У 2007 році громаді була повернута каплиця отця Михайла Лучкая. У 2008 році влада передала греко-католицькій громаді колишню частину її парохіальної будівлі, після звільнення приміщення бухгалтерії Ужгородського управління освіти. Тут греко-католики влаштували первісну Преображенську церкву, настоятелем якої з 15 липня 2007 року і дотепер є отець Василь Бушко. У 2009 році громаді повернуто колишню фару - парохіальний будинок (збудований у 1935 р.), де була влаштована більша каплиця Преображення Господнього (богослужіння проводились до 27 грудня 2014 року), а у 2011 році повернута прилегла до неї територія, біля парафіяльного будинку. Через те, що нова каплиця не могла вмістити великої кількості вірників громади, особливо під час храмового свята, було вирішено будувати новий греко-католицький Преображенський храм. І от нарешті проблема зрушилася з мертвої точки – греко-католикам виділили ділянку біля старої церкви для будівництва нового храму. 30 березня 2008 року на Хрестопоклонну неділю тисячі вірників пройшли Хресним ходом вулицями Ужгорода. Хрест, котрий несли вірники протягом Хресної дороги, встановили і освятили на знак початку відновлення церковних мурів. Заклали також наріжний камінь будівлі, до котрого вклали каміння з Віфлеєму та гори Тавор. Серед присутніх високоповажних гостей був архієпископ Бамберзький Людвіг Шік, з Німеччини, який разом із владикою Міланом освятили наріжний камінь під будівництво храму. Автор проекту нової церкви – архітектор Петро Сарваші. Каплиця отця Михайла Лучкая знайшла своє місце у лівій частині майбутнього храму. 11 листопада 2012 року була проведена Служба Божа отцем Володимиром Ковтиком, Ужанським намісником, у співслужінні отців Василя Бушка, Владислава Завадського і отця Маріана-Макарія Медвідя. Був відправлений обряд освячення хреста головного купола нового храму. 19 серпня 2015 року на Свято Преображення Господнього, через сім років після закладення наріжного каменю серед величезної кількості вірників владика Мілан освятив новозбудований храм."
Довідник закладів та послуг в Ужгороді
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото