Будинок Івана Долинського вулиця Лемика 34, Галицький район, Львів, Львівська область
Інформація
"Будинок Івана Долинського"
Ласкаво просимо до "Будинку Івана Долинського" — вашого затишного куточка у самому серці Львова. Розташований за адресою вулиця Лемика, 34, наш заклад пропонує унікальне поєднання традиційної української гостинності та сучасного комфорту.
Ми пишаємося своїм місцем у Львові, місті з багатою історією та культурою. "Будинок Івана Долинського" — це ідеальне місце для відпочинку, де ви можете насолодитися спокоєм та красою нашого чудового міста. У нас ви знайдете комфортні номери, привітний персонал та бездоганний сервіс.
Незалежно від того, чи ви подорожуєте для відпочинку, чи у справах, ми завжди раді вітати вас у нашому домі. Завітайте до нас і відчуйте атмосферу справжнього львівського гостинності. Ми чекаємо на вас за адресою: вулиця Лемика, 34, Львів, Львівська область, Україна, 79000.
З повагою, команда "Будинку Івана Долинського".
Фото
Контакти
вулиця Лемика 34, Галицький район, 79000 Львів, Львівська область, Україна
Відгуки
"Іван Долинський народився ймовірно 1852 року. Освіту здобув у львівській Вищій політехнічній школі (сучасний НУ «Львівська політехніка»), яку закінчив 1904 р. Працював у Львові наприкінці XIX – початку XX ст. Викладав у Художньо-промисловій школі. У 1881 році, він разом з Б. Бауером спорудив гімназію у Бродах, після чого, приймав участь у конкурсі проектів на будинок Промислової школи у Львові. Використовуючи стильові форми неоренесансу і необароко, споруджував громадські й прибуткові будинки, особняки. Особливо серед них виділяється його власна вілла, споруджена на тогочасній вулиці Йозефа Дверніцького (сучасна – М. Лемика) у Львові. Вважається, що рід Долинських походить з Білої Церкви на Київщині. Дід архітектора – Лука Долинський прибув до Львова з київським греко-католицьким митрополитом Пилипом Володковичем у 1770 р. Ймовірно саме його пензлю належать ансамбль ікон собору Святого Юра, стації монастиря бернардинів, розписи стін у церкві Св. Параскеви П’ятниці, ансамбль іконостасу монастирської церкви Св. Онуфрія тощо. Син Івана Долинського – Вітольд також пішов по слідах батька і став відомим львівським архітектором, живописцем та істориком мистецтва. Місцевість, названа Софієвкою завдяки костелу св.Софії, вважалась не надто благоприятним районом аж до кінця ХІХ століття, проте вважається, що з закладенням Стрийського парку цей район стає більш престижним. Сьогодні колишня вілла Долинського це багатоквартирний житловий будинок. Будівля була споруджена у 1899 році. Як відзначає Ігор Жук, центр головного фасаду акцентований гостроверхою вежею з дерев’яною галереєю, а в інтер’єрі збереглися елементи дерев’яної різьби."
Довідник закладів та послуг у Львові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото