Палац Бєльських вулиця Миколи Коперника 42, Галицький район, Львів, Львівська область
Інформація
"Палац Бєльських" — це визначна історична пам'ятка, розташована в самому серці Львова за адресою: вулиця Миколи Коперника, 42. Цей архітектурний шедевр поєднує в собі багату історію та неперевершений стиль, що приваблює відвідувачів з усього світу.
У "Палаці Бєльських" ви зможете насолодитися унікальною атмосферою, яка перенесе вас у минулі епохи, відкриваючи таємниці та легенди старовинного Львова. Наші екскурсії дозволять вам дізнатися більше про історію міста, архітектурні особливості будівлі та її значення для культурної спадщини України.
Запрошуємо вас відвідати "Палац Бєльських" і відчути на собі чарівність цієї унікальної локації. Ми гарантуємо, що ваш візит стане незабутнім досвідом, який залишить приємні враження на довгі роки. Чекаємо на вас за адресою: вулиця Миколи Коперника, 42, Львів, Львівська область, Україна, 79000.
Фото
Контакти
вулиця Миколи Коперника 42, Галицький район, 79000 Львів, Львівська область, Україна
Відгуки
"Про раніший вигляд споруди можна судити за збереженою фотографією Юзефа Едера, зробленою орієнтовно до 1871 року. Саме тоді вулиці Широкій було присвоєно ім’я Коперника, під яким вона «живе» й нині. Отож, оскільки точна дата будівництва споруди невідома, візьмемо за відправну точку сучасної історії палацу 1921-1923 роки. Саме тоді архітектор Іван Баґенський переробив комплекс для потреб магнатів Бєльських, які вирішили влаштувати тут свою основну резиденцію. Бєльські – давній і знатний рід. Варто згадати хоча б Мартина Бєльського (1495-1575), який першим написав польською мовою всесвітню історію («Всесвітня хроніка». Краків, 1551) та історію Польщі з найдавніших часів до 1533. Серед фахівців досі немає єдиної думки, до якого архітектурного стилю відноситься ця споруда – чи то до академічного стилю модерну, чи то до неокласицизму. Щоправда, це не поодинока ситуація до львівської архітектури міжвоєнного етапу. Палац двоповерховий із мезоніном і ризалітом у правій частині. Композиція головного фасаду асиметрична, добре вписана у похилий рельєф. Головний портик підкреслений вертикаллю колон коринфського ордеру, на які спирається аттикова балюстрада. Поціновувачам архітектурних красот вартує уважно приглядітися до скульптурних декорів над вікнами, внутрішніми інтер’єрами, особливо парадного залу, та колонними портиками. Цікавими також є обрамлення вікон на зовнішні барельєфи.Сама будівля – двоярусна, цегляна. Особливої уваги також заслуговує аттик на першому ярусі. Будинок відгороджено від вулиці фактурним парканом. Стара історія палацу закінчилася з приходом радянської влади. Хоча на початках нова влада ще залишила половину будинку його господарям, розмістивши у другій – Спілку письменників. Таким чином споруду освятили своєю присутністю усі відомі львівські і не лише львівські поети та прозаїки того часу. Докладніше про цей період і про тодішніх господарів-гостей палацу можна дізнатися уневеличкому музеї, що діє в палаці, чи то пак в Будинку Вчителя."
Довідник закладів та послуг у Львові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото