Вілла Яна Стики вулиця Листопадового Чину 11, Галицький район, Львів, Львівська область
Інформація
Вітаємо на сайті "Вілла Яна Стики" – мальовничого архітектурного шедевру, розташованого за адресою: вулиця Листопадового Чину, 11, Львів, Львівська область, Україна, 79000. Цей історичний будинок, зведений у 1889 році видатним архітектором Іваном Левинським за проектом Юліана Захаревича, був створений для польського художника Яна Стики, відомого своїми біблійними та історичними картинами.
Фасад "Вілли Яна Стики" прикрашений унікальними орнаментами з цегли та керамічних кахлів, а над входом розміщено гербовий знак цеху малярів. У 1911 році будинок придбав митрополит Андрей Шептицький з метою створення музею. З 1913 року тут проживав український митець Олекса Новаківський, у пам'ять якого біля входу встановлено меморіальну дошку, а в 2010 році в наріжній ніші з'явилася скульптура Божої Матері.
Вілла стала домівкою для Мистецької школи Олекси Новаківського (1923-1933) та майстерні Товариства прихильників українського мистецтва. Зараз частина приміщень використовується як Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського. У 2008 році будинок було внесено до переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.
Запрошуємо вас відвідати "Віллу Яна Стики" та доторкнутися до культури і мистецтва, які живуть у кожному куточку цього унікального місця.
Фото
Контакти
вулиця Листопадового Чину 11, Галицький район, 79000 Львів, Львівська область, Україна
Відгуки
"збудований у 1889 році Іваном Левинським за проектом Юліана Захаревича (1837-1898) для художника Яна Стики, польського художника, автора картин на біблійні й історичні теми. Основою композиції наріжного будинку стала майстерня Стики з великим вікном. Фасад будинку декорований орнаментами з цегли та керамічних кахлів. Над входом – картуш із трьома щитами – гербовий знак цеху малярів У 1911 році будинок придбав Андрей Шептицький, хотів створити тут музей. 1913 року митрополит передав будівлю українському митцеві Олексі Новаківському (1872-1935), який жив тут до смерті. У 1923-1933 роках у будинку діяла Мистецька школа О. Новаківського. У 1925-1935 роках тут містилась майстерня Товариства прихильників українського мистецтва під орудою Новаківського. Товариство діяло за матеріальної підтримки Андрея Шептицького. Біля входу – меморіальна дошка Новаківського (встановлена у 1972 році, скульптор Еммануїл Мисько), а у наріжній ніші у 2010 році встановлено скульптуру Божої Матері авторства Романа Петрука. Частину приміщень займає Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського."
Довідник закладів та послуг у Львові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото