Палац Сапіги вулиця Миколи Коперника 40А, Галицький район, Львів, Львівська область
Інформація
"Палац Сапіги" — це вишуканий культурно-історичний комплекс, розташований у самому серці Львова за адресою вулиця Миколи Коперника, 40А. Цей величний палац є справжньою перлиною архітектури, що поєднує в собі багатство історії та сучасні зручності.
Наш палац пропонує унікальну можливість зануритися в атмосферу минулих століть, насолоджуючись розкішними інтер'єрами та вражаючими експозиціями. "Палац Сапіги" є ідеальним місцем для проведення культурних заходів, виставок, конференцій та урочистих подій.
Запрошуємо вас відвідати наш палац та відчути дух епохи, насолоджуючись гостинністю та професійним обслуговуванням. Для отримання додаткової інформації або бронювання заходу, будь ласка, зв'яжіться з нами. Ми завжди раді новим гостям та готові зробити ваш візит незабутнім!
Фото
Контакти
вулиця Миколи Коперника 40А, Галицький район, 79000 Львів, Львівська область, Україна
Відгуки
"Потрапити на територію немає як. З виду красива архітектура"
"Палац Сапіг зведено у стилі французького неоренесансу у 1867-1868 рр. за проектом архітектора Адольфа Куна на місці резиденції ХVІІІ- поч. ХІХ ст., що належала Чарториським та Замойским. Оскільки архітектура палацу була споріднена з архітектурою Нового Лувра, спорудженого у 1857 р., то у львівській пресі 1860-х років писали, що князь Леон Сапіга «будує Лувр» .Зведення палацу Сапіг коштувало майже таку ж суму, як і побудова палацу Потоцьких, розташованого неподалік на тій же вулиці Коперника. Домінантою всієї об’ємно-планувальної композиції палацу був головний об’єм у формі квадрата до якого в 1870 році прибудовано видовжений флігель, де розмістилися допоміжні приміщення, стайні. Двоповерхову прибудову до палацу вздовж вул. Коперника розібрали у 1970-х роках для побудови корпусу середньої школи № 9. Через величну огорожу з ажурними металевими воротами, що відділяє парадний двір від вулиці палац Сапіг також називали «Палац під брамою». Ще однією назвою була – «чарівна скринька».Під час українсько-польської війни, з листопада 1918 року тут містився штаб українських військ.У 1972 р. піднімалося питання про розбирання палацу. Але завдяки Львівській обласній організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури у 1970-х роках, коштом Товариства, яке розміщене у палаці, відбулася реставрація пам’ятки."
"Ну вірю що гарно, але ж там управління нац спадщиною чи що) ... Зайти можна тільки в парк поруч. Гарні руїни і видно терассу всередині двору палацу. Після палацу Потоцьких вигляд формантний та не достатньо "палацний""
"Пала́ц Сапіг, також палац Сапігів або палац Сапєг — пам'ятка архітектури у Львові. Розташований на вулиці Коперника, 40а. Палац було зведено 1867 року коштом князя Леона Людвіка Сапеги за проектом архітектора Адольфа Куна у стилі французького бароко XVIII ст. (це історичний стиль 19 століття — необароко). Будівля двоповерхова, з мезоніном, головний об'єм має в плані форму квадрата, до якого примикає прямокутний флігель. Монументальна огорожа з ажурними металевими воротами відділяє парадний двір від вулиці. Стіни будівлі відрізняються м'якою пластикою, їх поверхню різноманітять рустикація і виступи пілястр, розкреповка карнизів і міжповерхові поясочки. Нащадок стародавнього литовсько-руського роду Леон Сапега (чи, ймовірно, Адам), який замовив для себе палац, був одним з найпомітніших спонсорів залізничного будівництва в Галичині. Будівництво палацу обійшлося практично так само дорого, як і будівництво палацу Потоцьких. Під час українсько-польської війни з початку листопада палац був штабом українців.[1] Палац Сапег у Львові зберігся виключно завдяки зусиллям Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури. 1972 р. постало питання про розбирання цього будинку. Товариство виступило з ініціативою реставрувати його своїм коштом. До 1976 р. відбувалася реставрація за членські внески і благодійні пожертви товариства. Протягом довгого часу тут знаходилась жіноча гімназія."
"Палац Сапєг у Львові — родове гніздо стародавнього роду литовсько-руських князів. Споруда в дусі французького бароко XVII століття, збудована у 1868 році. Сучасники називали палац Адама Сапєги «чарівною скринькою». Збудований у другій половині ХІХ століття за проектом архітектора А. Куна мініатюрний зграбний необароковий палац коштував майже стільки ж, як і пишна споруда Палацу Потоцьких, що знаходиться неподалік. Особливо приваблює у палаці вишукана кам’яна різьба фасадів ручної роботи. У листопаді 1918 року тут містився штаб українських військ. Нині тут розміщується обласне Товариство охорони пам’яток історії і культури."
Довідник закладів та послуг у Львові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото