Королівський арсенал вулиця Підвальна 13, Галицький район, Львів, Львівська область
Інформація
Королівський арсенал у Львові – це унікальна туристична атракція, розташована в самому серці міста за адресою вулиця Підвальна, 13. Побудований у стилі бароко архітектором Павлом Ґродзицьким за наказом польського короля Владислава IV, арсенал є важливою історичною пам'яткою, що відображає багатокультурне минуле Львова.
Як стратегічно важливе місто, Львів мав два арсенали: міський, утримуваний громадянами, та королівський, фінансований монархом. З 1939 року в приміщенні Королівського арсеналу розташований Львівський обласний державний архів, що надає можливість поринути в історичні глибини регіону.
Перед арсеналом височіє пам'ятник першодрукарю Іванові Федорову, встановлений у 1977 році до 400-річчя друкарства на українських землях. Біля пам'ятника розташований популярний букіністичний ринок, де можна знайти старі книги та антикваріат. Це місце особливо приваблює іноземних туристів, які шукають унікальні сувеніри.
Запрошуємо відвідати Королівський арсенал, щоб дізнатися більше про історію Львова та насолодитися атмосферою старовинного міста. Не забудьте також ознайомитися з практичною інформацією для відвідувачів, відгуками та порадами, що допоможуть зробити ваш візит незабутнім. Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду, що підкреслює його значення для національної культурної спадщини.
Фото
Контакти
вулиця Підвальна 13, Галицький район, 79000 Львів, Львівська область, Україна
Години
Понеділок:
10:00 - 17:30
Вівторок:
10:00 - 17:30
Середа:
Вихідний
Четвер:
10:00 - 17:30
П`ятниця:
10:00 - 17:30
Субота:
10:00 - 17:30
Неділя:
10:00 - 17:30
Відгуки
"Королівський арсенал почали будувати у 1639 році за проектом інженера-фортифікатора, старшого над королівською артилерією Павла Гродзинського, з метою забезпечення постачання війська зброєю і забезпечення міста на випадок облоги. “Королівським” арсенал назвали тому, що значну частину коштів на його побудову надав король Владислав ІV. Інша назва споруди – арсенал Речі Посполитої. Комплекс Королівського арсеналу складали три двоповерхові будівлі розміщені навколо внутрішнього двору. Головний корпус примикав до Високого муру. Основою першого поверху головного корпусу арсеналу були мури Малого арсеналу (який існував вже 1575 р.) . Два менших корпуси арсеналу примиками до Низького муру і з‘єднувалися між собою неіснуючою сьогодні арочною галереєю. В мурах арсеналу поміж головним і бічними корпусами з двох сторін містилися брами. В арсеналі були майстерні, де відливали гармати і церковні дзвони. У 1640 р. тут уже було 46 гармат. У 18 ст. арсенал втратив своє оборонне значення і у 1768 р. його придбав львівський староста Ян Кіцький. Австрійська влада перетворила арсенал на казарми і судилася з Кіцьким за право власності до 1796 р. Тож арсенал остаточно став власністю австрійського військового скарбу. Після того, як укріплення міста розібрали арсенал зазнав суттєвої перебудови: розібрано бічну арочну алею, з‘єднано старі будівлі двоповерховими корпусами, значних змін зазнав фасад, де залишилося лише барокове завершення центрального корупусу, лоджію було замуровано. У 1929 році, під час ремонту, частково відновили колони лоджії, давній же її вигляд відтворили у 1950-х рр. З 1922 р. у приміщенні арсеналу розташовувався військовий архів, а з 1939 р. – Державний архів Львівської області, що існує там до сьогодні."
"Тепер будівля архіву.поруч памятник Івану Федорову"
"Гарний музей. Експонати досить цікаві.Варто відвідати, особливо тим хто любить історію і все що з нею пов'язане)"
"Тут знімали кіно з нікулуним"
"Цікава споруда. Зведений у 1639–1646 рр. (за проектом Павла Ґродзицького) на місці старого, так званого Малого арсеналу (1575 р.). Новий арсенал дістав назву Королівського, оскільки 2/3 вартості будівництва сплатив король Владислав IV Ваза. Арсенал використовувався як склад міської зброї і виконував свої безпосередні функції до 1768 р. При арсеналі також діяли ливарня, у котрих відливали зброю та дзвони, а також різні майстерні. З 1927 р. приміщення використовують під державний архів. Після 1939 р. тут містяться фонди Центрального державного історичного архіву України та дирекція Державного архіву Львівської області."
Довідник закладів та послуг у Львові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото