Церква Покрови Пресвятої Богородиці Підполоззя, Закарпатська область
Інформація
Церква Покрови Пресвятої Богородиці
Ласкаво просимо до Церкви Покрови Пресвятої Богородиці, духовного осередку в селі Підполоззя, Закарпатська область. Наша церква є місцем, де кожен може знайти спокій, натхнення та відновити духовну рівновагу. Ми раді вітати всіх, хто прагне поглибити свою віру, взяти участь у богослужіннях та відчути атмосферу спільної молитви.
Адреса: 89121, Підполоззя, Закарпатська область, Україна
Церква Покрови Пресвятої Богородиці є історичною та архітектурною пам'яткою нашого краю, яка об'єднує громаду вірян вже багато років. Наші двері завжди відкриті для відвідувачів, незалежно від віри чи походження. Ми прагнемо створити теплу та гостинну атмосферу для всіх, хто завітає до нас.
Запрошуємо вас на регулярні богослужіння, духовні зустрічі, а також на святкові події, що проводяться у нашій церкві. Долучайтеся до нашої спільноти, щоб разом з нами пережити момент духовного збагачення та знайти нових друзів.
Для отримання додаткової інформації про розклад богослужінь та подій, будь ласка, зв'яжіться з нами через контактну форму на нашому сайті або відвідайте нас особисто.
З нетерпінням чекаємо на вашу присутність у Церкві Покрови Пресвятої Богородиці!
Фото
Контакти
89121 Підполоззя, Закарпатська область, Україна
Відгуки
"Церква Покрови пр. богородиці. 1840. (УПЦ) Розповідають, що давніше село було на протилежному березі ріки і мало назву Попідлоззя. У 1888 р. після об’єднання Підполоззя і Романівця було запроваджено угорську назву Везерсалаш (Vezérszállás) на згадку про перебування в селі Ференца Ракоці II в 1707 р. Вперше стару дерев’яну церкву зазначено в 1692 р. У 1733 р. згадують дерев’яну церкву св. Михайла з двома дзвонами. Пізніше парохія спорожніла. У 1774 р. верецький управитель Венцел Гайзлер забрав покинуту ділянку, а парохії дав нову, біля церкви. У 1798 р. згадують трухляву церкву в Підполоззі. На поч. XX ст. населення Підполоззя становило 167 греко-католиків. Філії були в селах Верхня Грабівниця (95 осіб), Яловий (дерев’яна церква, 74 особи), Абранка (дерев’яна церква, 205), Задільське (дерев’яна церква, 170), Шлоґ (дерев’яна каплиця, 45). Теперішня типова мурована церква з бароковою вежею збудована на місці дерев’яної за о. Василя Дулишковича. Нава має коробове склепіння, настелене з грубих дощок. Зі старого іконостаса збереглося кілька ікон, а новий встановили, згідно з угорським написом на окремій дошці, в 1912 р. за священика Івана Станканинця та куратора Івана Дужара. Ліва частина іконостаса згоріла, її замінили в 1980-х роках. З трьох дзвонів на вежі два походять з 1930 p., а один відлив Ласло Лайош у 1882 р. за священика Еміла Головачка, вчителя Михайла Годинця. У книзі “Триодіон” (Львів, 1701) записано, що купили її до “…церкви пудполоскои до заложенне храма Михайла Року Бжго АΨІЄ (1715)”, що, можливо, свідчить про освячення дерев’яної церкви в 1715 р. На книзі Октоіх залишив підпис о. Григорій підполозький у 1711 р., а купив її Марцій з дружиною Марією і передав до церкви 6 грудня 1711 р. Ще один запис свідчить, що книгу записано на церкву 18 січня 1762 р."
Довідник закладів та послуг в Ужгороді
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото