Церква Преображення Господнього 1793 Приозерне, Івано-Франківська область
Інформація
Церква Преображення Господнього 1793
Ласкаво просимо до Церкви Преображення Господнього, історичної святині, розташованої в мальовничому селі Приозерне, Івано-Франківська область, Україна. Заснована у 1793 році, наша церква є важливим духовним центром для місцевої громади та прихильників з усієї України.
Церква Преображення Господнього зберігає багаті традиції та культурну спадщину, пропонуючи прихожанам і відвідувачам можливість зануритися в атмосферу спокою та молитви. Архітектура церкви вражає своєю елегантністю та історичною значущістю, відображаючи стиль та майстерність минулих століть.
Ми запрошуємо вас відвідати наш храм, взяти участь у богослужіннях та церковних заходах, а також насолодитися красою навколишньої природи. Церква Преображення Господнього відкрита для всіх бажаючих знайти духовний спокій та збагачення.
Адреса: 77018, с. Приозерне, Івано-Франківська область, Україна.
Будемо раді бачити вас у нашій громаді!
Фото
Контакти
77018 Приозерне, Івано-Франківська область, Україна
Відгуки
"Найдавніша згадка про церкву є у податковому реєстрі 1578 р. Серед сільських переказів збереглася дата побудови однієї з попередніх церков - 1664 р. Візитатор 1739 р. відзначив, що в цей час в селі існувала деревяна церква з окремою дзвіницею невідомого року побудови. Ця церква згоріла у 1759 році. Декілька років по тому в селі була невелика з дубового дерева капличка. Нову церкву збиралася фундувати своїм коштом дідичка Тремблінська. Невідомо, чи здійснила вона свою обіцянку, тому що наступна церква була збудована щойно у 1793 р. Деревяна дзвіниця, що залишилася при ній ще від попередньої згорілої церкви простояла до 1884 року, коли зведено нову муровану. Під час Першої світової війни у 1915 р. дзвони були примусово вилучені російською армією. Церква ремонтована у міжвоєнний період та після Другої світової війни. Церква в користуванні громади УГКЦ. У 2016 році зовнішній ремонт церкви розпочали з оббивання її зовнішніх стін фальшбрусом. Поруч з храмом - поховання дітей та зовсім молодих людей: Глоговських (Вінцента, помер у 1800 р., Станіслава, 1800-1820) та графів Реїв (Кароля, 1870-1872; Людвіка Домініка (1869-1888; Станіслава, 1867-1898). Біля них поставили скульптуру Христа з хрестом - а навколо облаштували навіс-капличку в сучасних асиметричних формах (неначе зрізане шатро). Що цілком дисгармоніює з храмом, шкода("
Довідник закладів та послуг в Івано-Франківську
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото