Курган Чорна могила вулиця Князя Чорного 4, Новозаводський район, Чернігів, Чернігівська область
Інформація
Курган Чорна могила - одне з найвизначніших місць Чернігова, яке відвідують тисячі туристів щороку. Розташований він за адресою вулиця Князя Чорного, 4 і представляє собою складний історичний пам'ятник, своєрідний культурно-меморіальний комплекс.
Історія Чорної могили нараховує більше тисячі років і пов'язана з іменем князя Володимира Святого. Тут, на цьому місці, за легендою, він звелів винести труну своєї грізної бабусі - княгині Ольги, щоб її опустити на трупи кількох десятків її вбитих ворогів. Так почався традиційний ритуал погребення визначних осіб на могилах, що одночасно є пам'ятниками культури й історії українського народу.
Щоденно на територію Чорної могили завітають сотні туристів і мандрівників, які цінують велич і красу відомого пам'ятника культури. Тут можна оглянути величні споруди, вихід на які здійснюється за допомогою дерев'яних сходів та веж, а також побачити рідкісну реліктову рослинність на пагорбі.
Крім того, на території Чорної могили діє музей, який зберігає багато цікавих експонатів. Тут можна познайомитися з історією Київської Русі, подивитися копії стародавніх рукописів і пам'яток народної творчості. Також туристи можуть придбати унікальні сувеніри, зображені належними до регіону знаками та символами.
Курган Чорна могила - це особливе місце в історії України, яке ви повинні обов'язково відвідати, зібравши з собою духовний заряд і неперевершені враження від знайомства з історією нашої країни.
Фото
Контакти
вулиця Князя Чорного 4, Новозаводський район, 14000 Чернігів, Чернігівська область, Україна
Відгуки
"Курган, розкопаний у 19 ст. Оскільки досліджували його давно і без сучасних методик, залишилось дуже багато питань, на які зараз важко знайти відповіді. Не остання причина для цього те, що матеріали із поховання зараз майже всі знаходяться у Москві (доля багатьох наших археологічних пам'яток за часів російської окупації). Із цікавого: курган розкопаний, а насип, що ми бачимо зараз зроблений для позначення місця, де він був. Так роблять рідко. У кургані поховання давньоруського часу, можливо - князів із чернігівської династії (не підтверджено достовірно, але деякі особливості обряду та багатство поховань свідчать на користь такої версії). Після прийняття християнства курганів уже більше не насипали, томц чернігівські давньоруські кургани (на Болдиних горах також) - одні із останніх дохристиянських поховань на території України. Серед знахідок у кургані - шолом чернігівського типу. Такі ж знайдені у похованнях на Болдиних горах. Цей тип прийшов на заміну шоломам норманського типу та був помічніший під час кінного бою (за рахунок форми та навершя). Взагалі варто об'єктивно оцінювати археологічні пам'ятки, особливо якщо вони вже досліджені: це не сакральне місце, як часто екзальтовано його подають екскурсоводи чи місцеві, це просто поховання, хоч і багате. І нам треба оцінювати його в контексті, бо інакше - просто горб."
"Не вистачає сучасного інформаційного плаката з справжньою історією місця а не з дурнуватою легендою з 1990х років."
"Парк навколо кургану та вулиці реконструюються. Поки йде будівництво. Все повинно виглядати красиво."
"Стільки відгуків, а по суті просто гірка зі стовпом посеред нової забудови. Ми довго бродили навколо, бо тупо не розуміли, що оце він і є перед нами. Чекали чогось більш величного. Спеціально до нбого йти не варто. Хто буде поряд :гірка біля школи - то власне курган."
"Надихаєш"
Довідник закладів та послуг у Чернігові
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото