Церква Спаса на Берестові УПЦ
Інформація
Церква Спаса на Берестові УПЦ розташована у місті Києві, на вулиці Берестовій. Це церква, місце поклоніння та туристична визначна пам'ятка. Ця історична споруда відома своєю архітектурою та духовною атмосферою, яка приваблює вірян та туристів з усього світу.
Фото
Години роботи
Понеділок:
Вихідний
Вівторок:
Вихідний
Середа:
10:00 - 19:00
Четвер:
10:00 - 19:00
П`ятниця:
10:00 - 19:00
Субота:
10:00 - 19:00
Неділя:
10:00 - 19:00
Відгуки
"Давня церква з готичними елементами склепіння, що входить до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Дуже цікаве та історичне місце. Саме тут розміщена фреска з прижиттєвим портретом Петра Могили, яку багато хто знає з підручників історії"
"Церква чудова, відреставрована і відкрита для відвідування. Має статус світової спадщини ЮНЕСКО. Доволі цікаво в середині ознайомитись з фресками, та інформацією на стендах, є план всієї Київської фортеці. Квиток можна купити на вході, вартість 100 грн., приймають картки. Варте для відвідування. Нажаль досі належить до церкви масковського патріархата, який заборонений в Україні за колабораціонізм."
"Усипальниця князя і засновника Москви та Московії Юрія Долгорукого, якого не любили та прогнали кияне, котрий однак повернувся і помстився. Був одружений на дочері половецького князя Аепи. Заслужено виглядає занедбанним Двері і вікна виглядають занедбанним ..."
"Церква Спаса на Берестові — стародавня церква в Києві поблизу Києво-Печерської лаври, на колишній околиці Берестового, пам'ятка архітектури XI—XII ст. Розташована за межею фортечних мурів Києво-Печерської лаври, проте вважається частиною історико-архітектурного ансамблю лаври, і разом із нею у 1990 році була включена до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО Точна дата побудови достеменно не відома. За традиційною версією, церква була зведена в період правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками[4] як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Після зруйнування Києва в 1240 році протягом декількох століть перебувала в занепаді. У 1640—1644 роках зусиллями Київського митрополита Петра Могили будівля церкви, від якої до того часу залишилась тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана. На початку XIX ст. прибудована триярусна дзвіниця в стилі класицизму. Входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Більша частина давніх фундаментів, які не були використані при відбудові, законсервована і музеєфікована. В інтер'єрі храму збереглись розписи XVII ст., а також віднайдено фрагменти фресок XII ст"
"Дуже цікавий історичний об'єкт. Вхід у сам храм платний. 2019 року за кошти меценатів була проведена реконструкція церкви та прилеглої території. Зелені схили потребують вчасного покосу травостою та поливу ."
Довідник закладів та послуг у Києві
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото