Хрестовоздвиженський монастир УПЦ
Інформація
Хрестовоздвиженський монастир УПЦ - історична пам'ятка, що знаходиться за адресою вулиця Паїсія Величковського, 2А у місті Полтава. Ця святиня, що датується 1795 роком, відрізняється унікальною архітектурою та приголомшливою красою.
Храм є місцем не лише богослужінь і молитов, але й туристичних екскурсій, де кожен може наочно побачити розкішні мурашники, витончені різблення на спорудах та релігійні зображення, що збереглись до наших днів. Також, чудово збереглась дерев'яна колокольня і брама, що вкладають духовний настрій гостям.
Той, хто приїжджає у монастир, матиме нагоду повністю зануритися у духовну атмосферу, прийняти участь у богослужінні та оговтається в душевному спокої, якого так не вистачає в сучасному світі.
Радимо вам відвідати чудову святиню – Хрестовоздвиженський монастир, щоб знайти себе та свій спокій, або жісти релігійні тури та знайти зміст у житті. Духовні знання та гармонія з самим собою – ось основні ідеї, що відчуває кожен, хто відчиняє для себе двері цього монастиря. Тож не зволікайте, завітайте у Хрестовоздвиженський монастир – місце, де зустрічаються духовність та сучасність!
Фото
Контакти
вулиця Паїсія Величковського 2А, Подільський район, 36000 Полтава, Полтавська область, Україна
Відгуки
"Приємна тиша від міста - відпочинок для душі, чудова атмосфера , смачний монастирський трав'яний чай та випічка. Гарна територія . Місце де відновлюєшся і набираєшся сили."
"Чудовий монастир, дуже сподобався. Була там вперше. Рекомендую!"
"Чудові враження від відвідин монастиря. Були в межах паломницької поїздки, ігуменя особисто провела пізнавальну екскурсію, а сестри турботливо пригостили смачним компотом і пиріжками. За що їм дякуємо. Монастир заснував ігумен Мгарського Спасо-Преображенського монастиря Калістрат 1650 неподалік Полтавської фортеці. Розбудовувався монастир коштом полтавського полковника Мартина Івановича Пушкаря (1598–1658) та інших полтавців. Спершу всі монастирські споруди були дерев'яними. 1689 коштом гетьмана І. Самойловича розпочато будівництво мурованого Хрестовоздвиженського собору, зразком для якого слугував собор Мгарського Спасо-Преображенського монастиря. Після падіння І. Самойловича будівництвом собору опікувалися гетьман І. Мазепа та полтавський полковник І. Іскра. 1693 монастир спустошили татари. Весною 1709 під час облоги Полтави шведи захопили монастир і з його земляних бастіонів обстрілювали міську фортецю. Після Полтавської битви 1709 собор завершено стараннями полтавського полковника Василя Васильовича Кочубея (1680–1743). Освячено 1756. 1750 на південь від собору збудували муровану теплу трапезну зі Свято-Троїцькою церквою (не збереглася, відбудована 1999). 1786 збудовано муровану монастирську дзвіницю, 1770 — будинок ігумена (не зберігся). Братські келії, збудовані 1770, обмежували монастирську територію з боку міста. 1889 збудовано мурований монастирський корпус з лікарнею, 1887 — трапезну церкву св. Симеона Богоприїмця. Монастир обнесено муром 1881 та 1887. За межами монастирського муру 1887 збудовано готель для прочан. Від 1776 монастир був кафедральним для Слов'янських і Херсонських архієреїв. 1797 його зарахували до Чернігівської єпархії як чоловічий монастир 2-го класу. 1819–1876 при монастирі діяло чоловіче духовне училище. З 1884 тут була резиденція вікаріїв Полтавської єпархії. 1923 монастир закрили. Значну частину монастирських будівель знищено 1933. Монастир відновив свою діяльність (1942) як жіночий. У 1960 його знову закрили. Від 1990 діє як жіночий монастир УПЦ (МП). Упродовж 1950–1953 на збережених старовинних будівлях проведено консерваційні роботи, 1981–2000 — здійснено реставрацію."
"Приємне та спокійне місце, можна просто прогулятися чи посидіти на лавці. Автодорога нагору серпантином, що надає додаткового шарму. Раджу відвідати"
"Перед входом в монастир ліворуч залишки могильних склепів, серед яких відомі прізвища."
Довідник закладів та послуг у Полтаві
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото