Ужгородська Дитяча Залізниця Ужгород, Закарпатська область
Інформація
Запрошуємо відвідати незвичайний музей нашої країни - Ужгородську Дитячу Залізницю. Розташований в самому серці Закарпатської області, у місті Ужгороді, цей заклад не залишить байдужим нікого - маленьких і великих.
Заходьте із дітьми та дорослими, щоб на власні очі побачити оригінальну ґудзикову залізницю, яку побудували більше 70 років тому для маленьких пасажирів. Унікальний музей в повній мірі відтворює залізницю минулого сторіччя, а також познайомить зі сучасними технологіями залізничного транспорту.
Неповторна можливість втілити мрії в реальність - керувати власним потягом на мініатюрній залізниці, а також відвідати вагон музею, який зберігає унікальні залізничні атрибути нашого минулого.
У жовтні для відвідувачів музею влаштовують спеціальні заходи до Дня залізничника, де кожен малюк та дорослий зможе стати у ролі машиніста та перевозити своїх залізничних пасажирів.
Ужгородська Дитяча Залізниця - це не просто музей, це місце, де кожен день створюється нова історія для майбутніх поколінь. Залучайте родину та друзів та проведіть незабутні години в компанії залізничих локомотивів та вагонів!
Фото
Відгуки
"Справжня діюча міні залізниця!)"
"Симпатична та популярна атракція серед відвідувачів, особливо дорослих із дітьми. Територія доглянута, все я на справжній залізниці: оголошують про прибуття та відбуття поїздів. Поїзд невеликий, але охайний. На пероні лунає різна дитяча музика."
"Для поціновувачів залізничної тематики - обов'язковий до відвідування об'єкт. Сподіваюсь, буде працювати і тішити дорослих і дітей."
"Дитяча залізниця була відкрита в серпні 1947 року, в день залізничника. Тупиковий шлях завдовжки 1,1 км простягнувся по берегу річки Уж в центрі міста від колишньої Ужгородської синагоги (тепер органний зал) до східної частини Ужгородського ботанічного саду. На дорозі існували дві станції «Сталінська» і «Парк». Спочатку на залізниці працювали паровоз і два дерев'яні вагони. Трохи пізніше залізниця отримала ще один паровоз, тепловоз ТУ2 і вагони Pafawag. Після розвінчання культу особи Сталіна станція «Сталінська» була перейменована на «Піонерську». Тоді ж дорогу обладнали напівавтоматичним блокуванням. У кінці 1960-х років на дорогу доставили тепловози ТУ3, вагони ПВ51 і ще один тепловоз ТУ2. Трохи пізніше польські вагони і паровоз були списані. У 1990-х роках станція «Піонерська» змінила свою назву на «Молодіжну». Приблизно тоді ж були списані тепловоз ТУ3 і один з тепловозів ТУ2. Відтоді на дорозі працюють тепловоз ТУ2-018 і два вагони ПВ51. Час від часу дорога страждає від повеней, оскільки розташована на березі річки Уж. Саме тому починаючи з 2000-х років неодноразово робляться спроби її закриття. У 2008 році, за кілька днів до початку сезону, було оголошено про закриття дороги, аргументуючи тим, що на залізниці дуже мала кількість учнів. Однак рухомий склад залишився на дитячій дорозі, і в середині літа 2009 року вона була реконструйована ентузіастами, а 1 серпня того ж року відкрита знову. Правда, працювала вона недовго – взимку 2010 року, звісно, закрили, а навесні 2010 року роботу вже не відновили. Далі пішли тільки «благі наміри». У 2011 році в Ужгороді під час зустрічі керівника Львівської залізниці Богдана Піха з тодішнім головою Закарпатської ОДА Олександром Ледидою та міським головою Віктором Погорєловим йшлося про намір Львівської залізниці передати дитячу вузькоколійку місцевій владі. У 2013 році на сесії Ужгородської міськради депутати вирішили прийняти у комунальну власність залізницю для реконструкції та відновлення та справа не зрушила з мертвої точки. У 2015 році на нараді тодішніх голів ОДА Василя Губаля та облради Володимира Чубірка, першого заступника начальника «Львівської залізниці» Олександра Єфименка, начальника підрозділу «Ужгородська дирекція залізничних перевезень» Олександра Пушкаря пропонувалося передати залізницю в комунальну власність."
"19.09.18 все зачинено, нічого не працю... Ніде не вказано, що працю в якійсь певні дні..."
Довідник закладів та послуг в Ужгороді
⭐ бізнес-довідка 🔍 пошук послуг ☎ контактна інформація 🕒 розклад роботи ✍️відгуки 🌍 карта міста 📷 фото